Yüz temizliği nasıl olmalı

Yüz temizliği nasıl olmalı

Yüzünüzü iyice temizlemek ve cildinizi gözeneklerde oluşan kirlerden arındırmak istiyorsanız, sadece suyla temizlemek yerine cildinizin alt tabaklarını da temizlemekte etkili olan ürünler kullanmalısınız.

Yüz Temizliği Nasıl Yapılır

Genel olarak yağlı ciltlere sahip olan bireylerin bu konuda öğrenmek istedikleri oldukça farklıdır. Her sabah çok aşırı yağlanmadan dolayı, sivilce ve akne oluşumları meydana gelirken, ilerleyen zamanlarda siyah nokta oluşumları da kendilerini oldukça rahatsız ediyor olabilir. Bu durumda da yüz temizliği nasıl yapılır gibi soruların araştırmasını yaparak, kendilerine doğal yöntemler uygulamak istemektedir.

Cilt temizleme jelleri

Her sabah ve akşam uygulayabileceğiniz cilt temizleme jelleri ya da losyonları sizlere yardımcı olabilir. Bitkisel ve etkili içeriği ile yüz bölgesine uygulayarak, ortalama 5- 15 dakika aralığında yüzü dinlendirmeye bırakmalısınız. Sonra da ovalayarak kremi, jeli temizleyerek, işlemi tamamlayabilirsiniz. Tabi ki kurularken de havlu ile hafifçe kurutabilir biraz nemlilik bırakabilirsiniz.

Günlük yüz temizliği

Yüz bölgesinde bulunan yağlanma, hem bayanlarda hem de erkeklerde sorunlar yaşatırken, günlük yüz temizliği nasıl yapılır sorularına cevap bulmak önemli. Cilt tipinize uygun olan bir sabun ile sabah uyandığınızda cildinizi temizleyebilirsiniz. Eğer ki kullandığınız ürün kurutucu özelliğe sahip ise, bilmelisiniz ki kuru ciltlerinde neme ihtiyacı bulunuyor. Nem dengesini koruyabilmek için de, cilt bakım ürünlerinden destek alabilirsiniz.

Sabun yerine, dermatolojik testlerden geçmiş olan bir temizleme kremi de tercih edilebilir. İlk olarak yüzünüzü su ile yıkayarak, daha sonra da bu jelleri yüzünüze uygulamalısınız. Ortalama 15 dakika yüzünüzde bekletilerek, bol su ile yıkanmalıdır. Yine sonrasında nemlendirici ürünlerden destek alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

sağlık, guatr, hipertiroidi, sivilce, hastalık tedavileri, hastalık nedenleri, prostat, yanık, göz, kalp, ilaçlar, reflü, mantar, depresyon, böbrek, kanser, sinir, şeker hastalığı