Yeni Zelanda kıyılarındaki tasarım harikası ev

Yeni Zelanda kıyılarındaki tasarım harikası ev

Yeni Zelanda'nın sahil şeridinde mimar Andrew Simpson imzası taşıyan muazzam bir yaşam alanı bulunuyor. Island Bay House adlı ev, Japon mimarisinden ilhamla yapılmış; sade, yarı açık, ferah bir yaşam alanı.

Aslında 50 metrekareden ibaret olan iç mekan, yüksek tavanların ve tamamı dışarı açık olan bir cephenin etkisi ile hiç de öyle küçük görünmüyor. Ayrıca kısıtlı mekanı değerlendirmek adına ev içi bölmeler genelde birbirinin içine geçmiş durumda.

Japon esintileri yaratan muhteşem ev - FOTO GALERİ

Güneş enerjisinden faydalanılıyor

Simpson ve nişanlısı Krysty Peebles'in inşa ettiği bu ev çevreye de duyarlı. Enerjiyi en verimli şekilde kullanabilen yapıda güneş enerjisinden pasif bir şekilde faydalanılıyor.

tasarım harikası ev

Bu evde en soğuk mevsimde bile yaşanabilir

Kışın evin içini sıcak tutmak adına evin duvarları batıya, açık cephesi ise doğuya bakıyor. Ayrıca duvarların ısıyı içinde hapsetme gibi bir özelliği de var. Tüm bunlar, en soğuk mevsimde bile bu evde yaşamayı mümkün kılıyor.

Tasarım harikası ev

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

sağlık, guatr, hipertiroidi, sivilce, hastalık tedavileri, hastalık nedenleri, prostat, yanık, göz, kalp, ilaçlar, reflü, mantar, depresyon, böbrek, kanser, sinir, şeker hastalığı