Viyana yaşamak için en iyi şehir seçildi

Viyana yaşamak için en iyi şehir seçildi

Ünlü İngiliz gazetesi 'The Guardian', uluslararası danışmanlık şirketi 'Mercer'in yaptığı yaşam kalitesi araştırmasını yayınladı.

Yapılan araştırmalar sonucu, Viyana 'En iyi şehir' seçilirken Londra, Paris, New York üst sıralarda yer alamadı.

En kötü şehir Bağdat oldu

18. kez 'Mercer' tarafından yapılan araştırma sonuçlarına göre, 'En kötü şehir' de belirlendi. Buna göre en kötü şehir Irak'ın başkenti Bağdat oldu.

viyana

En iyi şehir Viyana oldu

'En iyi şehir' sıralamasında Avusturya'nın başkenti Viyana ilk sırada yer alırken, bu şehri sırasıyla Zürih ile Münih, Düsseldorf ve Frankfurt gibi Almanya kentleri takip etti. Guardian Londra, Paris ve New York'un sıralamada ilk 35 şehir arasına giremediğine de dikkat çekti.

londra

Londra 39. sırada

39. sırada yerini alan Londra'nın hava kirliliği, trafik ve iklim nedeniyle sıralamada gerilerde kaldığı açıklandı. Araştırma gerçekleştirilirken kentlerin sosyal ve ekonomik şartları, sağlık, eğitim, barınma ve çevre koşullarının da dikkate alındığı belirtildi. Ayrıca büyük şirketler iş kurmak için yer seçerken bu araştırmanın sonuçlarını da göz önünde bulunduruyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

sağlık, guatr, hipertiroidi, sivilce, hastalık tedavileri, hastalık nedenleri, prostat, yanık, göz, kalp, ilaçlar, reflü, mantar, depresyon, böbrek, kanser, sinir, şeker hastalığı