Topuklu ayakkabılarla mükemmel yürümenin 5 yolu

Topuklu ayakkabılarla mükemmel yürümenin 5 yolu

Topuklu ayakkabı giymek oldukça zordur. Ama kadınların zoru sevdiği realitesi de ortada. Siz de paylaşacağımız birkaç öneri ile çok beğendiğiniz topuklu ayakkabılarla mükemmel yürümeyi başarabilirsiniz. İşte o önemli öneriler...

1- Ayakkabının ayağınıza tam oturduğundan emin olun

Onlarca ayakkabı mağazası dolaştıktan sonra vitrinde onunla göz göze gelir ve birden bire aşık olursunuz. Elbette ki "o” ayakkabıdan söz ediyoruz. Numarası olsun olmasın, onu almak istersiniz ve alırsınız. Ama numarası olmuyorsa elbette ki almayın ve pişmanlıklar yaşamayın. Çünkü ana problem burada başlıyor. Eğer topuklu ayakkabı ayağınıza büyük gelirse ayağınızdan sürekli çıkar ve yürümenizi zorlaştırır. Küçük ise de aşk acısıyla başbaşa kalacaksınız demektir. En iyisi o ayakkabının uygun numaranın gelmesini beklemek.

2- İlk önce alçak topuklularla başlayın

10 santimetrelik topuklarla işe başlamak çok da akıl karı değil. Topuklularla aranız iyi değilse ama bir şekilde illa da topuklu ayakkabı giymek istiyorsanız, ufak alıştırmalarla işe başlamanız lazım. O yüzden öncelikle alçak topuklu bir ayakkabı edinin. 4 santimetreyi geçmeyecek ayakkabılarla başlamak en mantıklısı. Kısa süre sonra duruma alışacak ve santimleri artırmaya başlayacaksınız.

3- Dışarıda giymeden önce evde alıştırma yapın

Yeni aldığınız bir topuklu ayakkabıyı önce evde denemeli ve ayağınızı ayakkabınıza alıştırmalısınız. Bu şekilde en rahat edebileceğiniz tarzı bulabilirsiniz.

4- Duruşunuza dikkat edin

Eğer duruşunuz düzgünse topuklu ayakkabı giymeniz çok da sorun yaratmayacaktır. Bütün mesele vücut dengenizle alakalı. Ancak dengenizi sağlamak da sizin elinizde. Evde ayna karşısında alıştırma yapmak ve doğru duruşu bulmak işinizi önemli ölçüde kolaylaştırır.

5- Asla koşturmayın

Topuklu ayakkabılarınızla hızlı adımlarla ilerleyip bir yerlere yetişmeye çabalarken durun ve nefes alın. Hiçbir şey sizden ve sizin sağlığından önemli değil. Topuklu ayakkabılarla hızlı yürümek ya da koşmak birçok sakatlığa neden olabilir. 3- 5 dakika için haftalar hatta aylarca sakatlıklarla boğuşmak çok anlamsız öyle değil mi? O nedenle koşuşturmalı bir gün yaşayacaksanız topuklu ayakkabılarınızı o gün için giymeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

sağlık, guatr, hipertiroidi, sivilce, hastalık tedavileri, hastalık nedenleri, prostat, yanık, göz, kalp, ilaçlar, reflü, mantar, depresyon, böbrek, kanser, sinir, şeker hastalığı