Sönmüş saçlarınızı canlandırın

Sönmüş saçlarınızı canlandırın

Bazılarımızın saçları genetik olarak daha kalın telli ve gürken, bazılarımız ince telli ve hacimsiz saçlarla uğraşmak zorunda. Ayrıca ince telli saçlar stres, hava kirliliği, saç maşası, güneş ışınları, boya gibi saçı yıprattığı bilinen ürünlere ve koşullara daha hassastır. Bu gibi durumlarda yeterince bakım yapmazsanız koparak dökülmeler artabilir, saç kökleri zayıflayabilir ve saçınız hacmini kaybedebilir.

İşte böyle durumlara maruz kalmamak için ipuçları...

Katlı kesimler

Katlı kesimler saçınızın hacimli görünmesini sağlar. Özellikle saçların uzun olması halinde onlara ihtiyacımız vardır. Katsız saçlar ağır ve ince gözükür. Katmanlar saçlarınızı hareketlendirir ve kalın göstermesini sağlar.

Düzleştiriciye ara verin

Eğer saçlarınızı sık sık düzleştiriyorsanız saç stilinizi yeniden gözden geçirebilirsiniz. Düzleştirme saçınızı yumuşatır ve daha ince görünmesine neden olur. Ayrıca saç kırılmalarına da yol açabilir. Bu olumsuzluklara neden olmamak için saçlarınıza yüksek ısı uygulamayın. Bu sayede kısa bir zamanda saçlarınızla istediğiniz görüntüye kavuşabilirsiniz.

Kulak arkası

Bu basit ama iyi bir hile. Saçlarınızı yaptırdıktan sonra bir tarafını kulağınızın arkasından geçirip tek saçlarınızı tek tarafta toplarsanız daha dolgun bir görünüm yakalayabilirsiniz. Özellikle bukleli bir saç yaptırırsanız daha iyi sonuç alabilirsiniz.

Kabarık saçlar

Saçlarınızı kabartmak, kalın bir saç görüntüsüne kavuşmak için çok etkili bir yoldur. Kabarttığınız saçınızı taç yardımıyla yukarı kaldırarak, kalın telli bir görünüme sahip olabilirsiniz. Bunu yaparken iyi bir saç spreyi ve fırçadan yardım almayı ihmal etmeyin.

Tepeden toplamak

Saçlarınızı daha gür ve hacimli göztermek için yukardan modeller tercih edin. Topuz, maşa, at kuyruğu size bu konuda oldukça yardımcı olacak... Bir saç spreyi, yaptığınız bu saç modelleri saçlarınıza hacimli dokular ekler ve kalıcılığı sağlar.

Dalgalar

Eğer dalgalı saçlarınız varsa bunu bemimseyin. Doğal dalga saçların daha kalın gözükmesini sağlar. Eğer dalgalı saçlara sahip değilseniz, dalgalandırmak için krem veya deniz tuzu spreylerini kullanabilirsiniz.

Bakım ürünleri

Herkes kendine uygun ürünleri kullanmalıdır. Örneğin kuru veya yağlı saç sahipleri kendi saçlarına göre ürünler kullanmalı. Saçlarınızı destekleyici ürünler kullanabilirsiniz. Böylece saçlarınızı da kalın bir görüntüye kavuşturabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

sağlık, guatr, hipertiroidi, sivilce, hastalık tedavileri, hastalık nedenleri, prostat, yanık, göz, kalp, ilaçlar, reflü, mantar, depresyon, böbrek, kanser, sinir, şeker hastalığı