Sağlıklı bir cilt için bu besinleri tüketin

Sağlıklı bir cilt için bu besinleri tüketin

Beslenme Uzmanı Dana James'in cildi güzelleştirecek, besleyecek hatta kırışıklıkları azaltmaya yönelik yiyecek önerileri var.

Cildinize ne kadar iyi bakıyorsunuz? Sağlıklı bir cilt için her gün cilt bakımı yapmak yetmez. Cildinizi içeriden de beslemeniz gerekir.

İşte cildi güzelleştiren yiyecekler...

Papaya: Güzellik kremlerinde bulunan papayanın cilde çok faydası var. Ayrıca papayadaki enzimler ciltte enflamasyon yani iltihap nedeniyle oluşan kırmızılığı da gideriyor. Badem sütü ve papaya ile hazırladığınız karışımı tüketebilirsiniz.

Hindistan cevizi kefiri: Faydalı bakterilerle fermente edilmiş hindistan cevizi kefiri cilde hindistan cevizinin kendisinden çok daha faydalı. Sabah aç karnına hindistan cevizi kefiri tüketin böylece tüm gün probiyotikler bağırsak floranızda yaşayacak.

Çörek otu: Diyelim ki akşamdan kalmasınız. O zaman cildinizdeki yorgunluğu almak için çörek otu birebir. İçinde oleik asit, amino asit, potasyum, lif ve yağlar bulunan çörek otu cildin ihtiyacı olan birçok şeyi sağlıyor. Çörek otunu illa ki sadece poğaça ve kurabiyelerde kullanmak zorunda değilsiniz. Yeşil salatalarınıza da ekleyerek tüketebilirsiniz.

Pancar: Pancarlar donuk ciltleri lenf bezlerini harekete geçiriyor ve hücrelerden toksinleri temizliyor. Ayrıca pancarın hücrelere oksijen taşıma yeteneği de yüzde 400 ve bu nedenle de cildi parlatıyor.

Limon: Limon suyu yağlı ciltleri kötü gösteren, yağda çözünen toksinleri vücuttan atıyor ve parlaklık kazandırıyor. Her sabah sıcak suyun içine biraz limon sıkın ve için bu sizin bağırsaklarınıza da iyi gelecek.

Kırmızı lahana: Kırmızı lahanada yaban mersininde de bulunan antosiyaninler bulunuyor. Kırışıklıkları önleyen bu maddeler kırmızı lahanada bulunuyor. Ayrıca iyi bir de C vitamini kaynağı.

Kabak çekirdeği: Çekirdeğin içinde ki çinko, cildin en sevdiği vitamin olan E vitamini, omega 3 yağları ve sülfür bulunuyor. Bu bileşenler ise cilde nasıl faydalı derseniz hem nemlendiriyor hem canlandırıyor. Ayrıca cildi tamir etme özelliğine de sahip.

Domates suyu: Güneşin zararlı ışınları UVA ve UVB`nin etkilerine karşı koruyan likopen domatesin kendisinde ve suyunda bulunuyor. Domates de ayrıca cildi canlandıran besinlerden.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

sağlık, guatr, hipertiroidi, sivilce, hastalık tedavileri, hastalık nedenleri, prostat, yanık, göz, kalp, ilaçlar, reflü, mantar, depresyon, böbrek, kanser, sinir, şeker hastalığı