Saç Sağlığı İçin Yediklerinize Dikkat Edin

 

Saç Sağlığı İçin Yediklerinize Dikkat Edin

Saçların sağlığı için doğru beslenmek şarttır. Aslında her besinin kendine göre faydaları ve zararları olmakla birlikte özellikle saç sağlığı için bazı besinler ön plana çıkar. Sağlıklı saçlar için en önemli besinler; 1- Yosun 2- Narenciyeler (portakal, greyfurt vs. ) 3- Yaban Mersini 4- Sardalye ve Somon balığı 5- Mercimek 6- Yumurta 7- Buğday ve buğday kepeği 8- Su teresi, ıspanak ve kıvırcık lahana 9- Kahverengi pirinç 10- Kavun C ve E vitaminleri sağlıklı saçlar için mutlaka gereklidir. Saçların parlaklığı azalmaya ve dökülmeye başladıklarında beslenme düzeninde mutlaka bir sorun olmuş demektir. Saçlar vücuttaki toksik maddelerden en çok etkilenen bölümlerdir bu nedenle antioksidanca zengin küçük kırmızı meyvelerin tüketimi arttırılmalıdır. Fasulyeler saçların uzamasını hızlandırır. Fındık kuru üzüm, incir, kuru erik, ay çekirdeği, badem, ceviz ve kaymaksız süt hem saçların uzamasını hem de parlaklığını sağlayan sağlıklı besinlerdir. Antoksidanca zengin bir madde olan yeşil çay saç foliküllerini geliştirerek yeni saçların çıkmasını, var olanların dayanıklığını arttırmasını ve uzamasını sağlar.

1 thought on “Saç Sağlığı İçin Yediklerinize Dikkat Edin

  1. kesinlikle çok doğru, saç sağlığının beslenmeyle direk ilgisi var. beslememize dikkat etmezsek saç sağlığımız bir yana saçlarımıza kaybedebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

sağlık, guatr, hipertiroidi, sivilce, hastalık tedavileri, hastalık nedenleri, prostat, yanık, göz, kalp, ilaçlar, reflü, mantar, depresyon, böbrek, kanser, sinir, şeker hastalığı