Saç açıcı sprey ve kremlerin özellikleri

Saç açıcı sprey ve kremlerin özellikleri

Biz kadınların en büyük meşgalesi saçlarımızdır. Canımız sıkıldığında, moralimiz bozulduğunda en basiti bir değişiklik istediğimizde bile saçımızla uğraşırız. Saçlarımızda yaptığımız bu değişiklik kimi zaman bizi mutlu eder kimi zamansa hala tam olarak istediğimizi elde edemeyiz. Özellikle saç renginde yapmak istediğiniz değişiklikler oldukça meşakkatli ve de külfetli olabilir. Bu nedenle gelişen teknoloji saç konusunda da biz kadınların yardımına koşuyor.

Kadınların önceliği: Saçın zarar görmemesi

Özellikle saç rengini bir kaç ton açmak isteyen kadınlar hemen kuaföre koşmak yerine doğal yöntemlerden faydalanmak ister. Saça oksijen sürmek, papatya suyuyla yıkamak gibi belki de biraz gecmişte kalan yöntemler hali hazırda kadınlar tarafından uygulanmakta. Ama girişte de söylediğimiz gibi gelişen teknoloji özellikle kuaföre gitmek istemeyen ve de kontrolü kendi elinde tutmak isteyen kadınların imdadına yetişiyor.

Boyalı ve boyasız saçlara uygun olanları tercih edin

Çok fazla değişiklikten yana değil ve güneşten açılmış gibi bir renk istiyorsanız saç açıcı krem ve spreyleri tercih edebilirsiniz. Kozmetik mağazalarında kolaylıkla bulabileceğiniz saç açıcıları satın alırken dikkat etmeniz gereken noktalar var elbette. Öncelikle saçınızın yapısına uygun olanına bakmalı ve boyalı bir saçınız varsa size uygun olanı tercih etmelisiniz. Kullanım talimatlarına göre uygulamalı ve sabırlı olup sonuçlarını gözlemlemelisiniz.

Boyaya göre avantajları

Saç açıcılar kuaförde vakit ve nakit harcamalarınızı engellenmenize yardımcı olur. İstediğiniz rengi yakalamanız bire bir mümkün olmasa bile kendi saç renginizden birkaç ton daha açık bir renk elde edebilirsiniz. Boya sonrasında turuncu bir renkle karşılaşma ihtimalini de unutmayın. Böyle bir görüntüyle karşılaşırsanız küllü saç açıcılarıyla az da olsa saç renginizi dengeleyebilirsiniz. Saç açıcı boyalar oriyal kadar olmasa da saçların matlaşmasına neden olabilir bu nedenle saç boyanmadan önce zeytinyağıyla saçlarınıza bakım yapabilir ve yarım saat bekletip duruladıktan sonra da saç açma işlemine geçebilirsiniz. Kullandığınız saç açıcı boyaların saç tellerinize zarar vermesini istemiyorsanız duş sonrası durulanmayan saç bakım spreylerini uygulayabilirsiniz.

Kadinvekadin.net özel haberidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

sağlık, guatr, hipertiroidi, sivilce, hastalık tedavileri, hastalık nedenleri, prostat, yanık, göz, kalp, ilaçlar, reflü, mantar, depresyon, böbrek, kanser, sinir, şeker hastalığı