Makyajınızda fark yaratacak 10 ipucu

Makyajınızda fark yaratacak 10 ipucu

Makyaj; biz kadınların vazgeçilmezi. Tabi bu uygulamayı yaparken de önemli olan fark yaratmak ve doğru noktaları belirginleştirmek. İşte size makyajınızda fark yaratacak 10 ipucu:

Yüz kontürleme uygulayın

Aydınlatıcıyı parmaklarınızla elmacık kemiklerinizden şakakşarınıza doğru çapraz şekilde nokta nokta uygulayın ve cildinize iyice yedirin. Köşeli pudra fırçası ile mat bir pudrayı (doğal cilt renginizden birkaç ton koyu renkte) elmacık kemiklerinizin altına süpürme hareketiyle uygulayın.

Cildiniz kötü değilse her makyajınızda fondöten kullanmayın

Sadece önemli günlerde (veya bol bol resminizin çekileceği etkinliklerde) kullanın. Fondötenin yaptığı gözenekleri tıkamaktır.

Ortama mükemmel şekilde uyan kırmızı ruj tonunuzu bulun

Hangi kırmızı tonunu seçmenize yardımcı olması için işte birkaç öneri:

Turuncu-kırmızılar: Parlak, canlı ve genelde günlük kullanım için uygun.
Koyu kırmızılar: Derin ve çarpıcı bir renk ve gece için uygun.
Gerçek kırmızılar: Diğer ikisi arasında bir renk ve her daim uygun!

Kirpiklerinizi nasıl kıvıracağınızı öğrenin.

Doğuştan kıvrık kirpikleriniz varsa bunun için minnettar olabilirsiniz. Aksi takdirde,kirpiklerinizin dibinden başlayın ve yukarı doğru C harfi çizer gibi kirpiklerinizi 2-3 kere sıkıştırın.

Mutlaka rimel kullanın

Rimel makyajın olmazsa olmaz en önemli parçasıdır. Eğer makyaj için sadece 10 saniye ayıracaksanız, bu süreyi rimel sürmek için kullanın.

Doğru tonda bir kaş kalemi kullanın

Kaş kalemlerinde her renk herkese uymaz. Kaş kalemleri çeşitli renklerde olurlar ve siz saçınızın tonuna uyan rengi seçmelisiniz. Örneğin sarışınsanız kahverengi kaş kalemi kullanmayın. Ayrıca, kaş rengi saç renginden daha solgun (daha belirsiz) olduğundan, göz kalemlerinizi kaş kalemi olarak kullanmanız kaşlarınıza yapay bir görünüm verir.

Vahşi kedi gözü makyajı yapmayı öğrenin

Biraz Brigitte Bardot'a benzemek hiç fena olmaz. Bu size hem çok dişi hem de sofistike bir hava katar.

Takma kirpik takmayı öğrenin

Tabi ki takma kirpikler kullanmak zorunda değilsiniz, ama ara sıra kullanmak eğlenceli olabilir.

Parlak veya koyu renkli rujlarda dudak kalemi kullanın

Böylece rujunuz etrafa yayılmaz ve dudak çerçeveniz temiz gözükür. Dudak kalemini uygulamadan önce rujunuzla birbirine harmanlayın ki dudağınız çevresinde tamamen ayrı renkte bir halka ile çevriliymiş gibi durmasın. O moda 90'larda kaldı ve geri gelmese de olur :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

sağlık, guatr, hipertiroidi, sivilce, hastalık tedavileri, hastalık nedenleri, prostat, yanık, göz, kalp, ilaçlar, reflü, mantar, depresyon, böbrek, kanser, sinir, şeker hastalığı