Kilo alımını önlemek için günde 2 bardak süt tüketin

Kilo alımını önlemek için günde 2 bardak süt tüketin

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Neriman İnanç, düzenli olarak her gün tüketilen 2 bardak sütün, düzensiz ve sağlıksız beslenme ile alınan kiloları önlemede önemli bir rol oynadığını belirtti.

Günde 2 bardak süt tüketimi fazla kiloları önlüyor

Sağlıklı olmak için vazgeçilmez besinler arasında yer alan sütün aslında hayatın her döneminde mutlaka tüketilmesi gerektiğini ifade eden Prof. Dr. İnanç şöyle konuştu: "Fazla kilo neredeyse çağımızın temel sorunu. Kilo sorununun minimum düzeye inmesi için sağlıklı ve uzun süre tok tutan glisemik indeksi yüksek yiyecekler tüketilmesi öneriliyor. Düzenli olarak her gün içilen 2 bardak süt de düzensiz ve sağlıksız beslenme ile alınan kiloları önlemede önemli.”

Kış hastalıklarından koruyor

Ayrıca kış mevsiminde bağışıklık sisteminin zayıflaması sonucu üst solunum yolu enfeksiyonlarında bir artış olduğunu dile getiren Prof. Dr. İnanç, içeriğinde 40'tan fazla besin öğesi bulunan sütün, grip, soğuk algınlığı ve farenjit gibi kış hastalıklarının önlenmesinde oldukça önemli olduğunu vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

sağlık, guatr, hipertiroidi, sivilce, hastalık tedavileri, hastalık nedenleri, prostat, yanık, göz, kalp, ilaçlar, reflü, mantar, depresyon, böbrek, kanser, sinir, şeker hastalığı