İyileşmeye yardımcı olan 9 şifalı karışım

İyileşmeye yardımcı olan 9 şifalı karışım

Sonbahara girdik, kış da kapıda. Soğuk havalar her geçen gün daha fazla hissettiriyor kendini. O halde bize de hastalanmamak için gerekli önlemleri almak düşüyor. Bu dönemde beslenmenize, uyku düzeninize, giydiğiniz kıyafetlerinize bile dikkat edin ki şifayı kapmayın.

Her şeye dikkat etmenize rağmen yine de hasta olursanız o zaman bu iksir etkisi yapacak karışım ve bitki çaylarını öğrenmenizde fayda var. Bu tarifler iyileşmenize yardımcı olacak.

Karabiberli siyah çay

Grip, soğuk algınlığı ve öksürüklerin iyileşmesine destek olması adına, 1 fincan çayın içine 1 çay kaşığı karabiber ekleyin, karıştırdıktan sonra için. Biraz boğazınız yanabilir ama karabiberli çay şifa gibi gelir.

Ballı limon

Bir cezvenin içine yarısına kadar su koyup, suyu ısıtmaya başlayın. Bu sırada cezvenin içine yerleştirdiğiniz çay bardağının içine bir limonu sıkıp, 1 tatlı kaşığı da bal ekleyin. Yavaş yavaş eriyen bal ve ısınan limonu afiyetle için ve hemen iyileşin.

limonlu ekinezya çayı

Limonlu ekinezya çayı

Demlediğiniz çayın içine, 10 damla limon suyu, 1 çay kaşığı bal ilave edip için Ekinezya çayının bağışıklık sistemine etkisini, bal ve limonun şifalı gücüyle birleştirin.

Ballı zencefil

1 tatlı kaşığı toz zencefili, yarım tatlı kaşığı balla karıştırın ve macun kıvamına getirin. Günde 2 kere tüketebilirsiniz.

Okaliptus çayı

Göğüs ve burun tıkanıklığı başta olmak üzere gribin belirtilerini hafifleten bu çayı yemeklerden sonra demleyip içebilirsiniz. Keskin bir tadı olan bu çayın tadını yumuşatmak için 1 çay kaşığı bal da ekleyebilirsiniz.

Ginseng çayı

Kan hücresi sayısını artırarak bulaşıcı hastalıklara karşı vücudu güçlendiren bu çayı da hastalığımız esnasında tüketiyoruz. Ginseng, vücut direncini artırarak iyileşme sürecini hızlandırır.

bal zerdeçal

Ballı zerdeçal

1 tatlı kaşığı zerdeçalı, yarım tatlı kaşığı balla karıştırıp macun kıvamına getirin. Günde 2 kere tüketebilirsiniz.

Pekmezli keçiboynuzu

Yatmadan önce 1'er kaşık keçiboynuzu ve pekmezi karıştırıp yutuyoruz, Ne de güzel yumuşatır boğazı o. Üstelik ösürüğe de iyi gelir.

Ihlamur

Hastalanıldığında akla ilk gelen çaydır ıhlamur. Bir miktar ıhlamuru kaynar suda yakaşık 10 dakika haşlayın. İsteğe bağlı olarak içine bal da ekleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

sağlık, guatr, hipertiroidi, sivilce, hastalık tedavileri, hastalık nedenleri, prostat, yanık, göz, kalp, ilaçlar, reflü, mantar, depresyon, böbrek, kanser, sinir, şeker hastalığı