Evde eğlenceli bir parti vermek için 10 tüyo

Evde eğlenceli bir parti vermek için 10 tüyo

"Kış geldi, havalar iyice soğudu diye eğlenceye ara vermek olmaz" diyenlerdenseniz bu haber tam da size göre...

Samimi ve eğlenceli ev partileri hem çok trend hem de oldukça keyifli. Siz de evinizde başarılı ve eğlenceli bir parti vermek istiyorsanız masa düzeninden, dekorasyona kadar her şeye dikkat etmeniz gerekiyor.

İşte arkadaşlarınızı muhteşem bir şekilde ağırlamak ve çok eğlenmek için birkaç öneri:

Mum kullanın

Küçük yuvarlak mumlardan alıp, yemek odanızın her tarafına bol bol yerleştirin. Odanızın büyüklüğüne göre 40-50 muma ihtiyacınız olabilir. Gece boyunca yakacağınız bu mumlar odanıza sıcak ve samimi bir hava verecektir.

Bir playlist oluşturun

Müzik iyi bir parti atmosferi için en önemli faktör. Bu nedenle degişik tarzda müziklerden oluşan sizin ve misafirlerinizin zevkine uygun olabilecek bir playlisti önceden hazırlayın.

Bilinçli olarak uyumsuzluk yaratın

Mesela servis tabaklarınızı aynı takımdan değil, farklı takımlardan seçin. Her şeyin takım olarak görünmesi çok resmi ve sıradan bir atmosfer yaratır. Sıra dışı olanı seçin.

Açık büfe seçeneğini değerlendirin

Özellikle konuk listeniz kalabalıksa, açık büfe seçeneği size zaman kazandırır. Ayrıca, konuklarınızın daha rahat kaynaşmasını sağlayarak, partiye sıcak ve samimi bir ortam sunar.

Önceden hazırlanın

Bir gece öncesinden hazırlıklarınızı tamamlamış olun. Mesela, kalabalık bir gruba yemek veriyorsanız, masayı bir önceki geceden hazırlayın ki parti günü telaşa kapılmayın.

çiçek

Çok fazla çiçek kullanmayın

Dekorasyonunuz için basit ama elegant çiçek aranjmanlarını seçin. Odanızın her yerini çiçek dolu vazolarla donatıp kalabalık yaratmayın.

Sıcak ve keyifli bir masa örtüsü kullanın

Tek düze renkler yerine, renkli ve desenli bir masa örtüsü kullandığınızda, masanıza şenlik ve neşe katmış olursunuz.

Rahat bir mobilya düzeni kurun

Salonunuzu herkesin rahat rahat oturup, sohbet edebileceği bir şekilde düzenleyin.

siyah mumlar

Siyah mumlar kullanın

Siyah renkli mumlar, odanızın içerisinde çok fazla göze batmaz. Özellikle, gece yaktığınızda nereden geldiği belli olmayan mum alevleri, salonunuza mistik bir hava bile katabilir.

Gevşemeyi ve eğlenmeyi unutmayın

Parti vermek ve nasıl geçeceği hakkında endişelenmek stres yaratabilir. Misafirleriniz gelmeden önce biraz kendinizi rahatlatın. Misafirlerinizin hallerinden memnun olarak eğlendiklerini görmek size bütün endişelerinizin yersiz olduğunu ispat edecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

sağlık, guatr, hipertiroidi, sivilce, hastalık tedavileri, hastalık nedenleri, prostat, yanık, göz, kalp, ilaçlar, reflü, mantar, depresyon, böbrek, kanser, sinir, şeker hastalığı