Ev toplamanın en pratik yöntemleri

Ev toplamanın en pratik yöntemleri

Ev kadınları için her gün ve hiç bitmeyen bir maratondur ev toplama işi. Özellikle de sabahları herkes işine veya okuluna gittiğinde yataklar, mutfak, banyo ve salon hepsi birden toplanmak için gözünüzün içine bakar. Bu durumun ne kadar çok vakit harcandığını ve her gün yapıldığı için ne kadar da sıkıcı hale geldiğini hepimiz biliyor ve kabul ediyoruz. Peki, bu can sıkıcı durumun bir çözümü yok mu veya daha kolay bir yolu?

İşte size ev toplamanın en hızlı yöntemleri

- Evinizdeki depolama alanlarını gözden geçirin. Evinizde yeteri kadar dolap, sepet, kutu ve dağınıklığınızı toplayıcı raflar ve yerler var mı? Eğer olmadığını düşünüyorsanız öncelikle bunları tamamlamaya gayret edin. Çünkü her şeyin bir yeri olduğunda toparlamak çok daha hızlı gerçekleşecektir.

- Evinizde gereksiz, kullanmadığınız ve hoşlanmadığınız ama kıyamadığınız ne kadar eşyanız varsa sonra da evinizden çıkarın. Çıkarın ki size yer açılsın ve eviniz üst üste karmaşık görünmesin.

- Her gece yatmadan önce özellikle mutfağınızı ve salonunuzu toparlamak için 5 dakikanızı ayırın. Salondaki bardaklar ve mutfaktan gelenler mutfağa, mutfakta dağınıklık yapan bulaşıklar makinaya ve çekmecelere girince sabah kalktığınızda işiniz çok daha kolay olacaktır.

- Özellikle bir bebeğiniz var ise evinizin salonu hiçbir zaman derli toplu durmaz, duramaz. Bu durumu toparlamaya çalışmanın en kolay yolu; elinize büyükçe bir sepet alın. Ve salonda duran ne kadar gereksiz ve oraya ait olmayan nesne varsa içine bir kere de atın. Ve sırayla onları evde ait oldukları oda ve yerlere bırakın.

- Toz almak için tamamen ıslak veya tamamen kuru bir bez işe yaramaz. Nemli bir bez ile çok daha hızlı ve kalıcı toz almış olursunuz.

- Deterjanlarınızı ihtiyaçlarınız doğrultusunda belirleyin. Ne kadar çok deterjan o kadar çok detay ve zaman kaybıdır bunu unutmayın. Bir iki deterjan çeşidiyle evinizi kolayca temizleyebilirsiniz.

- Detaylarla boğuşmayın, kendinize gün belirleyin. Ayda 1 kere camları ve dip köşe temizleyin. Diğer zamanlarda görünen yerlere vakit harcayın.

- Dolap arkası, koltuk altları ve köşeler evlerde en çok toz toplayan yerlerdir. Süpürürken her zaman olmasa da 2 haftada bir buraları da süpürmeye özen gösterin. Çünkü orada biriken tozlar uzun süre alınmadığında evin her yerinde dolaşmaya başlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

sağlık, guatr, hipertiroidi, sivilce, hastalık tedavileri, hastalık nedenleri, prostat, yanık, göz, kalp, ilaçlar, reflü, mantar, depresyon, böbrek, kanser, sinir, şeker hastalığı