Düzenli bir gardırop için 10 adım

Düzenli bir gardırop için 10 adım

Stil ve fonksiyonunu belirleyerek hayalinizdeki dolabı almak mümkün olabilir. Ancak gardırop alırken atlanmaması gereken bazı detaylar var.

İşte 10 adımda düzenli bir gardırobu:

Organizasyon yapın: Öncelikle hayalinizde nasıl bir gardırop olduğunu düşünün. Alacağınız dolabın ihtiyacınız olan her şeyi almasını ve her eşyanızın bir yerinin olmasına özen gösterin. Eğer çok fazla kıyafetiniz varsa o zaman mevsimlik olarak kıyafetleri yer değiştirebilirsiniz. Tabii mümkünse dolabı küçük bir odaya koyarak kendinize giyinme odası yapabilirsiniz.

Öncelik aydınlatma olsun: Dolabın bulunduğu odada aydınlatma çok önemlidir. Çünkü rengini iyi göremediğiniz bir kıyafet nedeniyle zor durumda kalmak istemezsiniz. Bir avize ve lamba olabilir.

Depolama ekleyin: Dolapların içinde depolama alanları çok önemlidir. Depolama alanlarına sepetler içinde kategorilere ayırdığınız eşyalarınızı koyabilirsiniz.

Kişisel bir dokunuş ekleyin: Eğer bir moda aşığı iseniz, dolap evinizin en iyi yerinde olabilir. O zaman dolabınızın üzerine birkaç fotoğraf asarak, evinizle bütünleştirebilirsiniz.

Oturun: Dolapta bulunan ayakkabılarınızı aldıktan sonra giymek için mutlaka küçük bir puf bulundurun. Böylece dolabın bulunduğu giyinme odası daha sıcak bir hava katacaktır.

soyunma odası

Aynaları unutmayın: Bir boy aynası olması zorunluluk değildir. Dolabın arkasına veya kapılarına ayna asabilirsiniz. Sürgülü aynalar da yer kazanmak için harika bir yoldur.

Her şeyi asın: Büyük küçük her şeyi asmaya çalışın. Asarken eşleşen kümeler yapın. Böylece baktığınızda tüm kıyafetlerinizi görebilirsiniz.

Renk bölmeleri: Dolap içinde renkleri ayırın. Kıyafetlerinizi renklerine göre asın. Böylece aradığınız kıyafetleri daha rahat bulacaksınız.

Yüksekliği kullanın: Dolabınız yüksek ise üst bölümlerini daha az kullandığınız çanta ve ayakkabılarınızı koyabilirsiniz.

Kıyafetlerinizi ayıklayın: Eğer yıllardır giymediğiniz kıyafetleriniz sürekli dolapta asılı ise artık onlara veda etme zamanı gelmiş demektir. Böylece yeni kıyafetlere yer açmış olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

sağlık, guatr, hipertiroidi, sivilce, hastalık tedavileri, hastalık nedenleri, prostat, yanık, göz, kalp, ilaçlar, reflü, mantar, depresyon, böbrek, kanser, sinir, şeker hastalığı