Dubai’ye ikonik bir mimari inşa ediliyor

Dubai’ye ikonik bir mimari inşa ediliyor

Lunapark'ta sıkça görmeye alışkın olduğumuz, bir eksen etrafında dönen ve çevresinde oturma yerleri bulunan eğlence amaçlı 'dönme dolap', Dubai'de inşa edilmeye devam ediyor. 'Dubai Eye' adlı verilen projenin, Şubat 2013'ten itibaren Dubai'deki gazetelerin, web sitelerinin ve TV kanallarının gündemini işgal ediyor.

165 metre yüksekliğinde

Nedeni ise 2008 yılında yapımı tamamlanan ve 165 metre yüksekliğindeki Singapur dönme dolabını bile geçecek ve 1,63 milyar dolarlık bir projenin parçası olacak olması.

360 derece kesintisiz şehir görüntüsü

Kum fırtınası ve rüzgar dışında şimşek, kar yağmur, tayfun ve benzeri olumsuz hava koşullarına rastlanmayan Dubai'de ziyaretçilerin oturacağı ve şehri seyredeceği dönme dolap kabinlerinin 360 derecelik kesintisiz şehir görüntüsü sunması bekleniyor.

Yapımı 2016 yılında bitirilecek

'Dubai Eye'ın yapımının 2016 yılının sonlarına doğru bitmesi planlanıyor. Bu yapının diğer 'dönme dolaplar' gibi yılda 3 milyondan fazla ziyaretçiyi ağırlaması planlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

sağlık, guatr, hipertiroidi, sivilce, hastalık tedavileri, hastalık nedenleri, prostat, yanık, göz, kalp, ilaçlar, reflü, mantar, depresyon, böbrek, kanser, sinir, şeker hastalığı