Defne Sabununun Faydaları

 

Defne Sabununun Faydaları

Defne yaprağı doğadaki mucizelerden biridir. Defne yağı ise defne ağacının meyvelerinden elde edilen çok yararlı, cilt tarafından hızlıca emilebilen doğal bir yağdır. Defne sabunu da defne ağacından elde edilen çok faydalı bir üründür. Defne yağının antiseptik yani mikrop öldürücü olduğu bilim adamlarınca bilinmektedir. Sızma zeytinyağı ve defne meyvesinden elde edilen yağlardan defne sabunu yapılır, yapay ve kimyasal katkı maddeleri içermeği için doğaldır.

Defne Sabununun Yararları

Saçların yıpranmasını yavaşlatır, dökülmesini azaltır, ayrıca kullanım sonrası iyi durulandığında kepeklenmeye karşı da oldukça etkili bir sabundur. Cildi beslemesi ve canlandırmasından ötürü cilde faydası gözle görülür derecede fazladır. Doğal mikrop öldürücü yapısı olması tüm vücut parazitlerine ve mantar hastalığına karşı etkili çözüm sağlar. Deri hücrelerini yenilediği için vücuda daha genç bir görünüm sağlar. Doğal sızma zeytinyağı ile karıştırılarak özellikle Antakya yöresinde çok miktarda üretilmektedir. Hiç bir katkı maddesi kullanılmadığı için tamamen doğaldır. Yapay ve kimyasal katkı maddesi içeren ürünlerin neden olduğu cilt tahribatlarına ve allerjik reaksiyona bağlı deri hastalıklarına yol açmaz. Özellikle çocuklarda ve aşırı terleyen bünyelerde pişiğe karşı kullanılabilir. Varisleri rahatlattığı uzun yıllardır bilinmektedir. Ergenlik döneminde oluşan sivilcelere, siyah noktalara karşı kullanılan en doğal yöntemlerden biridir. Travma veya hastalık nedeni ile oluşmuş saç diplerindeki yara ve tahribatlara karşı oldukça etkilidir. Derideki gözenekleri açıp temizlemesinden dolayı doğal peeling sayılabilir. Romatizmaya bağlı mafsal ağrılarını azaltır. Doğal kokusu ve antiseptik yapısından dolayı kapalı kalan dolaplarda muhafaza edildiğinde haşere barınmasını engeller.

1 thought on “Defne Sabununun Faydaları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

sağlık, guatr, hipertiroidi, sivilce, hastalık tedavileri, hastalık nedenleri, prostat, yanık, göz, kalp, ilaçlar, reflü, mantar, depresyon, böbrek, kanser, sinir, şeker hastalığı