Çöpten çıkardıklarıyla evsizlere ev yapıyor

Çöpten çıkardıklarıyla evsizlere ev yapıyor

California'nın Oakland şehrinde yaşayan Gregory Kloehn, sokakta bulduğu çöplerle evsiz insanların sığınabileceği küçük evler yapıyor. Gregory Kloehn, sanat ve inşa yeteneklerini kullanarak yardıma muhtaç insanlara faydası dokunabileceğini düşünüp, kendi 'Evsiz Evleri Projesi'ni başlattı.

Evsizler için harikalar yaratıyor

Kloehn, çöplüklerde ya da sokaklarda bulduğu malzemeleri bir araya getirerek evsizler için harikalar yaratıyor. Taşınabilir olabilmeleri için evlerin altlarına tekerlekler yerleştiren Kloehn, kapı ve pencereleri de birbirinden farklı malzemelerden yapıyor. Örneğin, evlerin kapıları kimi zaman buzdolabı kapısından, pencereleri de kimi zaman çamaşır makinesi kapısından oluyor.

Kloehn, evlerin çatılarını da yağmura karşı dayanıklı olabilmeleri için özellikle eğimli yapıyor. Her evin dış tasarımı kadar içinde bulunan malzemeler de birbirinden farklı.

Bir evin içinde ayna varken, diğerinde raflar, bir başkasında da kupa bardak bulunuyor. Ancak evsizler için bunlar başlarını sokabilecekleri bir çatı kadar önemli olmasa gerek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

sağlık, guatr, hipertiroidi, sivilce, hastalık tedavileri, hastalık nedenleri, prostat, yanık, göz, kalp, ilaçlar, reflü, mantar, depresyon, böbrek, kanser, sinir, şeker hastalığı