Çocuklarda öksürüğü azaltacak 4 öneri

Çocuklarda öksürüğü azaltacak 4 öneri

Grip ve soğuk algınlııyla birlikte oluşan ya da tek başına başlayan öksürük çocukların günlük yaşam kalitelerini düşürmekte. Hemen doktora gidip ilaçlara başvurmak yerine doğal bazı yöntemleri deneyrek çocuğunuzda var olan öksürüğü azaltabilirsiniz.

İşte bu konuda size yardımcı olacak bazı öneriler...

Soğur buhar uygulaması yapın

Çocuğunuza 3-4 saat arayla 5-10 dakika soğuk buhar makinasından yoğun buhar solutulabilirsiniz. Bu yöntem solunum yollarındaki tahriş ve ödemi gidermeye yardımcı olur.

Ballı limonlu su hazırlayın

Birkaç damla ılık su içinde eritilmiş bala limon suyu katarak hazırlanan içeceği gece yatmadan önce 18 aylıktan büyük çocuğunuza içirin. Bal ve limon karışımı birçok ilaçtada kullanılan ve boğaz tahrişini rahatlatan doğal bir reçetedir.

Yastığını yükseltin

Çocuk düz zeminde yattığında öksürüyorsa yastık biraz daha yükseltilmelidir

Burnu sık sık tuzlu suyla temizleyin

Deniz ya da okyanus suyu içerikli burun damlası ya da spreyi ya da evde hazırladığınız tuzlu suyla çocuğunuzun burnunu gün içerisinde temizlemeniz rahtlamasına yardımcı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

sağlık, guatr, hipertiroidi, sivilce, hastalık tedavileri, hastalık nedenleri, prostat, yanık, göz, kalp, ilaçlar, reflü, mantar, depresyon, böbrek, kanser, sinir, şeker hastalığı