Buz tutan Işıklı Gölü’nden etkileyici manzaralar

Buz tutan Işıklı Gölü’nden etkileyici manzaralar

Denizli'nin Çivril ovasında bulunan Işıklı Gölü ya da diğer adıyla Çivril Gölü, son haftalarda etkisini arttıran soğuk hava sebebiyle buz tuttu. Son 51 yılın en soğuk günlerinin yaşandığı Denizli'de, gölün donması ile ortaya çıkan manzarayı görenler adeta büyülendi.

Keyifli dakikalar

Göl kenarına giden fotoğraf tutkunları özellikle akşam saatlerinde yüzeyde oluşan renk cümbüşünü görüntülemeye çalışırken, bölge halkı da buz tutan zeminde keyifli dakikalar geçiriyor.

Işıklı Gölü'nden muhteşem manzaralar - FOTO GALERİ

Ege'nin en büyük göllerinden

730 hektarlık alanla Ege Bölgesi'nin en büyük göllerinden biri olan Işıklı Gölü'nün dolmasıyla çok sayıda ziyaretçi manzarayı görmeye gitti. Gölün buzlu halini gören her yaştan vatandaş, gölde kayarak eğlendi.

Işıklı Gölü

Göl üzerinde rahatlıkla gezilebiliyor

Göle gelen ziyaretçiler, gölün üzerinde rahatlıkla gezdiklerini söylerken bu bölgede yaşayanlar 50 yıldır bu kadar geniş bir alanda buzlanma görmediklerini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

sağlık, guatr, hipertiroidi, sivilce, hastalık tedavileri, hastalık nedenleri, prostat, yanık, göz, kalp, ilaçlar, reflü, mantar, depresyon, böbrek, kanser, sinir, şeker hastalığı