Boşanma sürecinde ihtiyacınız olan 5 arkadaş tipi

Boşanma sürecinde ihtiyacınız olan 5 arkadaş tipi

Büyük umutlarla başlayan evlilikler, bazen ne yazık ki boşanmalarla noktalanıyor. Siz de bu durumun içerisindeyseniz yanınızda olması gereken bazı arkadaşlara ihtiyacınız var.

Anlayışlı arkadaş

Anlayışlı arkadaş, sizi dinler, tekrar dinler ve bir daha dinler. Siz hayatınızdaki imkânsız gibi görünen değişimlerle uğraşırken, o yapması gereken tek şeyin ağzınızdan çıkanların %98'ine tepki vermemek olduğunun farkındadır. Söylediğiniz her çılgın şey yüzünden aramaz sizi. Ve işlerin hangi noktada kötüye gittiğine dair fikirlerini, sanki evliliğiniz hakkında bilgece bir önseziye sahip olabilirmiş gibi dile getirmez. Yalnızca hafifçe başını sallar, bir fincan kahve daha doldurur ve en önemlisi bir yere yetişecekmiş gibi saatine bakıp durmaz.

Eğlendiren arkadaş

Kişi, boşanma süreci boyunca pek çok psikolojik aşamadan geçer ve bunların çoğu da berbat hissettirir. Bu yüzden, iç dünyanızdan çıkmanızı, dünyaya geri dönmenizi sağlayacak eğlendiren bir arkadaşa ihtiyacınız olur. Eğlendiren, yaşadıklarınızın iç karartıcı detaylarını bilmek istemez ve bu, hayatınızın böyle bir döneminde, en çok ihtiyacınız olan özelliktir. En son filmleri izleyecek, en yeni restoranlara gidecek, en taze şakalarını dinleyecek bir arkadaşa sahip oldukları için mutlu olurlar ve siz de kendinizden birkaç saatliğine kaçarak dünyada hala eğlenceli şeyler olduğunu hatırlama fırsatı elde etmiş olursunuz.

Yardımcı pilot

Eşinizden ayrılıyor olmanız zaten yeterince kötü; fakat bir süre sonra eşinizin yanı sıra aklınızın bir bölümünü de kaybetmiş olduğunuzu fark edersiniz; hayata dair ufak detayları hatırlama yetinizi. Faturaları ödeme, doktora gitme, çocuğunuzu yaz kampına yazdırma gibi gereksiz detaylar olarak görünen ancak dikkatinizin son derece bölünmüş olduğu bir dönemde, dikkatinizi gerektiren bu işlerin de yapılmaları gerekir. Bu yüzden, ileri atılıp hayatınızın yardımcı pilotu olacak bir arkadaşa ihtiyacınız var. Arkadaşlar büyük şeyler konusunda yardımcınız olamasalar da kalp kırıkları, finansal sorunlar, kimlik krizleri gibi pek çok küçük detayı hatırlamanıza yardımcı olabilirler ve bu konuda gerçekten iyi iş çıkarırlar.

Bekar anne

Boşanmanın en zor yanlarından biri, aniden yalnız kalmaktır. Evli arkadaşlarınıza eskisi gibi uyum sağlayamaz, bekâr arkadaşlarınızın sosyal hayatına adapte olmakta zorlanırsınız. İhtiyacınız olan şey, çocuklarınız da varsa, aynı şekilde boşanmanın zorlu sürecinden geçen, bir yandan da çocuk bakımını aksatmamaya çalışan bir arkadaştır. Çünkü birbirinizi başka kimse ile olamayacak şekilde anlayabilirsiniz ve bu gerçekten kendinizi iyi hissettirir. Günlük hayatın bir parçası haline gelen üzüntüyü anlayan, ama aynı zamanda da sorunlarını halletmeye ve biraz da eğlenmeye gönüllü olan bir arkadaşa sahip olmak inanılmaz rahatlatıcı bir histir.

Gençliğinizin tanığı

Hayatınızı paylaştığınız kişi, size bakıp da 'ben gidiyorum' dediğinde, tüm hayatınız bir yalanmışçasına gözlerinizin önünden geçer. Mutlu anları hatırlamak kolay olsa da karın boşluğunuzda yatan belirsiz ancak rahatsız edici kim olduğunuzu bilmeme hissi, oldukça ürkütücüdür. Şimdi en eski arkadaşınıza dayanmanın tam vaktidir. Bu arkadaş, sahip olduğunuz tüm hatıraların yalnızca artık sizinle evli kalmak istemeyen o insanda depolanmadığını hatırlatarak sizi kendinizle yeniden tanıştırır. Benliğinizin özüne inerek, gerçekten kim olduğunuzu, kalp kırıklığı ile yaralanan ancak başını eğmeyen parçanızı hatırlarsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

sağlık, guatr, hipertiroidi, sivilce, hastalık tedavileri, hastalık nedenleri, prostat, yanık, göz, kalp, ilaçlar, reflü, mantar, depresyon, böbrek, kanser, sinir, şeker hastalığı