Ayrılıkla başa çıkarken unutmamanız gerekenler

Ayrılıkla başa çıkarken unutmamanız gerekenler

Uzun ya da kısa fark etmez, yaşadığınız bir ayrılık sonrası yaptığınız ya da yapmayı unuttuğunuz şeyler size acı verebilir.

İşte ayrılıkla başa çıkarken unutulan en önemli 9 şey:

1- Çarşafları değiştirmek

Hemen hemen hepinizin unuttuğu çarşafları değiştirme aslında en önemli madde! Şimdi ağlamayı bırakın ve nevresim takımlarınızı değiştirin. Akşam tam uykuya hazırlanırken kokusunu alıp tekrar hıçkırıklara boğulmanızı istemeyiz. Unutmayın, yeni çarşaflar = yeni başlangıçlar!

2- Sosyal medya hesaplarından uzak durmak

Bu maddeye uymayacağınızı bildiğimiz için küçük bir düzeltme yapıyoruz: Onu sosyal medyadan silin! Eğer anlaşarak ayrıldıysanız neden sosyal medyadan takipleşmemeniz gerektiğiyle ilgili kibar bir mesaj yazabilirsiniz. Ancak ateşli bir kavga sonucunda ayrıldıysanız silin gitsin. Her tweetinden ima çıkartmaya çalışacak, yanındaki insanları kıskanacak, hele ilişkisi olduğunda küplere bineceksiniz. En iyisi kendinizi bu stresten kurtarın.

3- Ayrılık şarkıları listesi oluşturmak

Otobüsle evinize giderken aniden çalmaya başlayan şarkınızı duyup gününüzün berbat olmasına izin vermeyin. Kulaklıkları takmadan önce tedbirinizi alıp moralinizi yerine getirecek şarkıların listesini oluşturun. Adele'i bir kenara kaldırıp Beyonce'lerle ve Taylor Swift'lerle enerji dolmanın tam zamanı!

4- 30 gün detoksu yapmak

Tabii ki yeşil sebze suyu ve salatalıklardan oluşan bir detoksa girip ayrılık vücudunuzu oluşturabilirsiniz. Ancak bizim burada kastettiğimiz "Eski-Sevgili-Detoksu”. Sosyal medyadan takip etmeyin, arkadaşlarınızı konusunu açmamaları konusunda uyarın, eski resimlere bakmayın ve olabildiğince düşünmemeye çalışın. İlk birkaç gün sınırlarınızı zorlayabilir ancak bir alışkanlıktan kurtulmanın en kolay yolu olabildiğince uzun süre uzak kalmakta yatıyor.

5- Arkadaşlarınızın desteğini almak

Evde kaldığınız sürece geçirdiğiniz anıları düşünecek, cam kenarında depresifleştikçe depresifleşeceksiniz. Arkadaşlarınıza üstesinden gelmeye çalıştığınız durumu açıklayın ve desteklerine ihtiyacınız olduğunu söyleyin. Bu sürede eski sevgiliniz ile yaptığınız aktiviteleri arkadaşlarınızla yapabileceğiniz gibi yeni mekanlar ve yeni tatlar da deneyebilirsiniz! Arkadaşlarınızla sinema, kahvaltı, gece gezmeleri hatta bir bardak kahve bile keyfinizi yerine getirebilir!

6- Yeni bir tarz denemek

Yeni sezon alışverişine çıkın, yeni bir saç rengi veya tırnaklarınıza yeni bir model deneyin! Yeter ki kendinizi yeni ve ferah hissedeceğiniz bir tarz olsun. Eğer kısa bir saç kesimi gibi radikal bir karar verecekseniz yaptırmadan önce pişman olmayacağınızdan emin olun.

7- Baş döndürücü bir profil fotoğrafı eklemek

Yeni tarzınızı dünyaya göstermenin tam zamanı! Yeni kıyafetlerinizi giyin, muhteşem bir makyaj ve göz alıcı gülümsemenizle yenilenmiş bir biçimde sosyal medyaya geri dönün. Bu arada fotoğrafınızın altına şarkı sözleri veya imalı cümleler yazmayı aklınızdan geçirmeyin. Çünkü kimseye açık açık nispet yapamayacak kadar havalısınız siz, unutmayın!

8- Anıları yok etmenin pişmanlığını yaşamak

Ayrılmanın öfkesi ve üzüntüsü ile sanki eski ilişkimiz hiç yaşanmamış gibi davranmak isteriz. Ancak ondan geriye kalan tüm anıları yok ettikten yıllar sonra "Keşke tüm o fotoğrafları silmeseydim” diyeceğinizden eminiz. Anlık bir sinirle hareket etmek yerine önce ayrılık acısını atlatın. Bu sürede fotoğrafları bir USB'de toplayıp, onu hatırlatan eşyalarıysa kutulara kaldırıp bir arkadaşınıza götürebilirsiniz. Zamanı geldiğinde geri almak üzere tabii!

9- Spor yapmak

Koşuya çıkın, mekik çekin, spor salonuna yazılın, fark etmez. Yeter ki endorfin hormonu salgılayacak aktiviteler bulup tekrar mutlu olabileceğinizin farkına varın. Aynı zamanda tüm o mutsuz anlarınızda yediğiniz çikolataların kalorisini yakacak ve fit bir vücuda kavuşacaksınız. Siz dümdüz karnınız ve sıkı bacaklarınızla harika görünürken bırakın gerisini onlar düşünsün!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

sağlık, guatr, hipertiroidi, sivilce, hastalık tedavileri, hastalık nedenleri, prostat, yanık, göz, kalp, ilaçlar, reflü, mantar, depresyon, böbrek, kanser, sinir, şeker hastalığı