Avustralyalı adam mağarayı eve dönüştürdü

Avustralyalı adam mağarayı eve dönüştürdü

Avusturalya'da şirket sahibi Angelo Mastropietro'nun hayatı MS teşhisi konmasıyla tamamen değişti ve onu önceliklerini yeniden gözden geçirmeye zorladı.

Hayatını değiştirdi

Modern hayatın baskısından dolayı herkes en az bir kere başını alıp kaçmanın hayalini kurar. Angelo Mastropietro da onlardan biri. MS teşhisi konulduktan sonra ise hayatının değiştirmenin vakti geldiğini anladı.

Evi inşa etmek için 1000 saat harcadı

Worcestershire'da bir mağara satın alan Mastropietro 70-80 ton taşı kırmak ve evini inşa etmek için yaklaşık 1000 saat harcadı.

Hayalini gerçekleştirdi

'Gerçek mağara adamı' Angelo Mastropietro bu hayalini gerçekleştirdi ve 250 milyon yaşındaki mağarayı lüks bir eve dönüştürmeyi başardı.

700 bin lira harcadı

160.000 sterlin (700 bin TL) harcadıktan ve 1000 saat çalıştıktan sonra 38 yaşındaki bu adam köşesine oturdu ve konforun tadını çıkardı.

"Mutlu ve sağlıklı olduğum yerde olmak istedim"

Angelo Mastropietro: "MS hastalığımı sağlığım ve yaşam biçimim tarafından tetikleniyordu ve bu ihtiyacım olan harekete geçiş sebebiydi. Mutlu ve sağlıklı olduğum yerde olmak istedim” diyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

sağlık, guatr, hipertiroidi, sivilce, hastalık tedavileri, hastalık nedenleri, prostat, yanık, göz, kalp, ilaçlar, reflü, mantar, depresyon, böbrek, kanser, sinir, şeker hastalığı