Adet gecikmesinin sebepleri nedenleri nelerdir neden olur

 

Adet gecikmesinin sebepleri nedenleri nelerdir neden olur

adet-gecikmesi

Adet kanamasının uzun sürmesi gecikmesi nedenleri sebepleri ve adet kanamasının fazla olması hakkında bilgiler aşağıdadır:

Bir hafta ve üzerinde bulunan adet kanamalarında normal olmayan bir durum gözlenebilir. Normal adet gören kadınlarda 20-60 ml kan akar. Kanama miktarı ise rahim kaslarına bağlıdır.  Rahim duvarında ki kalınlaşma kanama miktarını artırır ve adet görme süresinin uzamasına sebep olabilir. Rahim de ve rahim çevresinde ve bazı hormonal bozukluklarda aşırı adet kanaması ortaya çıkabilir. Doktor tarafından yapılan araştırmalar sonucunda herhangi bir düzensizlik görülmüyorsa yine doktor tavsiyesinde kanamayı azaltıcı ilaçlar kullanılabilir.

Adet gecikmesinin sebepleri nedenleri nelerdir ve adet gecikmesi neden olur?

Adet gecikmesinin en önemli sebebi yumurtalıkta çatlama ve sorunlardır. Ayrıca gebelik yani hamile kalmış olma durumunuz olabilir ve bu yüzden adet gecikmesi yaşanır. Ayrıca stres ve bazı hastalıklarda adet gecikmesine sebep olabilmektedirler. Adet gecikmesinin bir çok nedeni olabilir bunlar ancak ilgili doktor tarafından araştırılması sonucu adet gecikmesinin kesin nedenine ulaşılabilir.

3 thoughts on “Adet gecikmesinin sebepleri nedenleri nelerdir neden olur

  1. kız arkadasımla ılıskıye gırdık kızlık zarı yırtıldı kan geldi.ama içine boşalma gıbı bıre durum olmadı.adet görmüyor hamılemi?

  2. Ben kız arkadasimla ilişkiye girdim ilk ay aydat oldu ikinci ay az oldu 3 ay normal bu 4 ay gene az oldu ne yapacağız bilmiyorum doktora da gidemiyoruz bi cevap verseniz iyi olur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

sağlık, guatr, hipertiroidi, sivilce, hastalık tedavileri, hastalık nedenleri, prostat, yanık, göz, kalp, ilaçlar, reflü, mantar, depresyon, böbrek, kanser, sinir, şeker hastalığı